Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

3 wskazówki jak wybrać odpowiednie oświetlenie LED

3 wskazówki jak wybrać odpowiednie oświetlenie LED

Żarówki LED do spore odciążenie dla budżetu domowego. Dzięki wielokrotnie mniejszym stratom powstałym podczas przetwarzania prądu można zużyć nawet do 90% mniej energii przy zachowaniu pełnej intensywności świecenia. Choć oświetlenie tego typu wydaje się na wejściu dużo droższe od standardowych rozwiązań, pieniądze na jego zakup zwracają się bardzo szybko.

Wybierając oświetlenie LED zwróć uwagę na sposób użytkowania pomieszczenia

W przypadku każdego rodzaju światła niezwykle istotne jest, aby dobrać rodzaj lamp, ich ilość i miejsce montażu do charakteru pomieszczenia, w którym będą instalowane. Inny rodzaj zalecany jest do pokoi dziennych, jeszcze inny do kuchni, czy też biura. Chcąc np. powiększyć salon, warto pomyśleć o plafonach LED na suficie i oświetleniu podłogowym, które ma regulowane źródło światła i ergonomiczny i nowoczesny kształt.

Do kuchni idealnie nadają się taśmy LED, które pozwalają na punktowe doświetlanie przestrzeni roboczej w miejscu, gdzie przygotowywany jest posiłek.

Oświetlenie LED idealnie doświetla trudne w aranżacji miejsca

Do wyzwań aranżacyjnych jeśli chodzi o dobór odpowiedniego źródła światła, z całą pewnością można zaliczyć korytarze i klatki schodowe. W takich miejscach sprawdzą się między innymi kinkiety LED, które warto uzupełnić oprawami schodowymi LED (wpustami schodowymi). Dzięki zastosowaniu energooszczędnych produktów można zachować niskie rachunki za prąd, nawet przy zostawianiu tego typu oświetlenia na całą noc.

Nowoczesne oświetlenie LED idealne do systemów smart dom

Inwestując w automatykę domową, która ma się przyczynić do obniżenia kosztów eksploatacji obiektu budowlanego, oświetlenie LED będzie uzupełnieniem idei oszczędzania prądu i jednocześnie nada obiektom nowoczesnego wyglądu.

Warto patrzeć nie tylko na design lamp LED, ale także ich efektywność świecenia. W przypadku pokojów dla dzieci mogą się sprawdzić lampy  nie tylko z regulacją jednoczesnego kąta padania i snopu światła. Jest to równie istotne jak dobór miejsc umieszczenia włączników.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl